Police – jak správně uspořádat knihy na polici?


1. Rozdělení knih podle témat

Prvním krokem k uspořádání knih na polici je rozdělení knih podle témat. Pokud máte například knihy o historii, umění a kuchařkách, je vhodné je umístit na police odděleně od sebe. Tímto způsobem získáte přehled o tom, kde se nachází kniha, kterou hledáte.

1.1. Rozdělení knih podle podtémat

Pokud máte velké množství knih na jedno téma, můžete je dále rozdělit podle podtémat. Například knihy o historii můžete rozdělit na knihy o středověku, knihy o novověku atd. Tímto způsobem získáte ještě lepší přehled o tom, kde se nachází konkrétní kniha.

2. Uspořádání knih na polici

Po rozdělení knih podle témat můžete začít s uspořádáním knih na polici. Nejprve je vhodné umístit nejvyšší knihy na horní police a postupně sestupovat k menším knihám. Tímto způsobem vytvoříte plynulý přechod mezi jednotlivými policemi a celkově to bude působit estetičtěji.

2.1. Uspořádání knih podle velikosti

Knihy můžete dále uspořádat podle velikosti. Větší knihy umístěte na horní police a menší knihy na dolní police. Tímto způsobem opět vytvoříte plynulý přechod mezi jednotlivými policemi a celkově to bude působit estetičtěji.

3. Označení knih na polici

Pro snadnější orientaci na polici můžete knihy označit. Můžete použít například nálepky s názvem tématu, které na danou polici patří. Tímto způsobem se snadno zorientujete, kde se nachází kniha, kterou hledáte.

3.1. Označení knih podle abecedy

Pro snadnější orientaci na polici můžete knihy označit i podle abecedy. Pokud máte například knihy o historii, můžete je uspořádat podle abecedy podle názvu knihy. Tímto způsobem se snadno zorientujete, kde se nachází kniha, kterou hledáte.

Vyzkoušejte si uspořádat knihy na polici podle těchto tipů a uvidíte, že se vám budou hledat mnohem snadněji a rychleji.

Wavenet.cz

Příspěvek byl publikován v rubrice Troniks a jeho autorem je Troniks. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.